Pożegnanie Prof. dr. hab. n. med. Jerzego Szczerbania

15 maja 2018 roku odbyły się uroczystości pogrzebowe Prof. dr. hab. n. med. Jerzego Szczerbania – Rektora naszej Uczelni w latach 1979-1981, Kierownika Kliniki Chirurgii Ogólnej i Chorób Wątroby I Wydziału Lekarskiego w latach 1979-1989, Organizatora i Kierownika Zakładu Zdrowia Publicznego Wydziału Nauki o Zdrowiu w latach 2001-2006. Profesor całe swoje życie związał ze swoją Alma Mater.

Akademicki charakter uroczystości pogrzebowych podkreślony został wejściem do Domu Pogrzebowego na Wojskowych Powązkach pocztu sztandarowego wraz z uniwersyteckim orszakiem, w którym uczestniczyli: JM Rektor prof. Mirosław Wielgoś, Prorektorzy: prof. Barbara Górnicka, prof. Jadwiga Turło, prof. Krzysztof J. Filipiak, prof. Andrzej Deptała, Dziekan I WL prof. Paweł Włodarski, Dziekan II WL prof. Marek Kuch, Dziekan Wydziału Nauki o Zdrowiu prof. Piotr Małkowski, Dziekan Centrum Kształcenia Podyplomowego prof. Bolesław Samoliński, Prodziekan I WL dr hab. Przemysław Kunert, Prodziekan WLD prof. Kazimierz Szopiński, Prodziekan WF dr hab. Piotr Luliński.

W ostatniej drodze Profesora Jerzego Szczerbania uczestniczyli również byli rektorzy naszej Uczelni: prof. Tadeusz Tołłoczko, prof. Marek Krawczyk, a także inni zasłużeni dla naszego Uniwersytetu profesorowie, w tym prof. Bożenna Gutkowska, prof. Mieczysław Szostek, prof. Longin Marianowski, prof. Ryszard Aleksandrowicz. Obecni byli: pracownicy Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Wątroby wraz z Kierownikiem prof. Krzysztofem Zieniewiczem, pracownicy Katedr, Klinik, Zakładów, administracji oraz młodzież akademicka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Mowy pogrzebowe podczas uroczystości wygłosili JM Rektor prof. Mirosław Wielgoś, Kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Wątroby prof. Krzysztof Zieniewicz oraz prof. Marek Krawczyk – Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w latach 2008-2016, Kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Wątroby w latach 1998-2016.

Urna z prochami Pana Rektora Profesora Jerzego Szczerbania złożona została na Cmentarzu Ewangelicko-Reformowanym w Warszawie. Pana Profesora pożegnała najbliższa Rodzina – żona Eugenia, synowie Piotr i Andrzej, władze i pracownicy naszej Uczelni oraz przyjaciele, a towarzyszył im Chór Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz fragment poezji Wisławy Szymborskiej –  „Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci”.

Cezary Ksel
Biuro Prasowe