Prof. Jerzy Kupiec-Węgliński laureatem konkursu Wybitny Polak w USA

3 maja br. prof. Jerzy Kupiec-Węgliński wybitny transplantolog, uhonorowany tytułem Doktor Honoris Causa naszej Uczelni w 2002 r., został laureatem konkursu Wybitny Polak w USA – edycja Zachodnie Wybrzeże. Pan Profesor został wyróżniony w kategorii nauka.

Wybitny Polak to nagroda przyznawana przez Fundację Teraz Polska dla wyróżniających się Polaków mieszkających za granicą, w uznaniu ich osiągnięć zawodowych oraz promowania pozytywnego wizerunku Polski. Konkurs odbywa się w 6 krajach i w 3 regionach Stanów Zjednoczonych. Nagrody przyznawane są w pięciu kategoriach: biznes, kultura, nauka, osobowość i Młody Polak (poniżej 35 lat). Edycja Zachodnie Wybrzeże USA obejmuje rejon konsularny Los Angeles, w tym Stan Waszyngton.

Prof. Jerzy Kupiec-Węgliński – absolwent naszej Uczelni, jest wybitnym uczonym i nauczycielem, którego innowacyjne prace zostały docenione na całym świecie. Od 2002 pracuje na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles, obecnie pełniąc funkcję Vice-Chairman (Research) Department of Surgery at David Geffen School of Medicine.

Warszawski Uniwersytet Medyczny na Facebook
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Instagram