Komunikat 2 ws. mediacji WUM między rezydentami a Ministerstwem Zdrowia

Mediacje z udziałem przedstawiciela WUM między rezydentami, protestującymi w Samodzielnym Publicznym Dziecięcym Szpitalu Klinicznym WUM przy ul. Żwirki i Wigury a Ministerstwem Zdrowia, reprezentowanym przez Ministra Zdrowia Konstantego Radziwiłła, zakończyły się w poniedziałek, 9 października późnym wieczorem bez osiągnięcia porozumienia.

Rektor WUM prof. Mirosław Wielgoś, który 5 października zaproponował obu stronom sporu WUM jako platformę do mediacji, wierzy, że porozumienie może być wciąż wypracowane na drodze dialogu. Dlatego też Rektor podtrzymuje swoją deklarację o możliwości pośredniczenia w rozmowach między Porozumieniem Rezydentów a strona rządową, jeśli będzie wola obu stron do prowadzenia negocjacji z udziałem mediatora.

Prof. Mirosław Wielgoś wyraża również nadzieję na rychłe spotkanie Pani Premier Beaty Szydło z protestującymi lekarzami, co obecnie jest jednym z ich postulatów warunkujących dalsze rozmowy.

Marta Wojtach
rzecznik prasowy WUM