Polski     English
Kontrast:

Tekst:

Current Size: 87%

Godło Polski

Msza św. na inaugurację roku akademickiego 2017/2018

3 października dorocznym już zwyczajem, w kościele pod wezwaniem Opatrzności Bożej przy ul. Dickensa 5 odprawiona została uroczysta Msza Święta w intencji roku akademickiego 2017/2018.    

W nabożeństwie, które celebrował Proboszcz Parafii ks. dr Paweł Gwiazda uczestniczyły władze Uczelni z Rektorem prof. dr. hab. Mirosławem Wielgosiem na czele, nauczyciele akademiccy, studenci i pracownicy administracyjni. O oprawę muzyczną Nabożeństwa zadbał uczelniany Chór, pod batutą Daniela Synowca.      

 Podczas homilii ks. dr proboszcz Paweł Gwiazda zwracał uwagę przede wszystkim na potrzebę otwartości, wrażliwości i odpowiedzialnej troski o drugiego człowieka. Podkreślał siłę szczerości, odwagi, pokory, uczciwości oraz autentycznej służby drugiemu człowiekowi. Przypomniał również słowa Jana Pawła II, który mówił, iż współczesny człowiek kieruje wobec świata akademickiego bardzo wyraźne i niemałe oczekiwania, chce bowiem mieć pewność, że uczonym, którzy zgłębiają prawdę, nie zabraknie dociekliwości i wnikliwości w stawianiu pytań, a także uczciwości w poszukiwaniu właściwej odpowiedzi na problemy naukowe.      

Po nabożeństwie tradycyjnie Rektor prof. Mirosław Wielgoś w asyście pocztu sztandarowego i przedstawicieli Władz Uczelni złożył wiązankę kwiatów pod tablicą świętych Kosmy i Damiana, ufundowaną przez naszą Alma Mater.

Kamilla Walczak
Biuro Prasowe

 

Fot. Michał Teperek
Dział Fotomedyczny

 

 

 001.jpg
002.jpg
003.jpg
004.jpg
005.jpg
006.jpg
007.jpg
008.jpg
009.jpg
010.jpg
011.jpg
012.jpg
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Facebook
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Instagram
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Youtube